Македонија
10. јуни 2017 - 21:03

Страшно невреме во Демир Хисар

Попладнево Демир Хисар беше зафатен од влажна и многу нестабилна воздушна маса која предизвика интензивен развој на нестабилна облачност проследена со интензивен пороен
дожд, силни електрични празнења, засилен ветер и локална појава на град. Поради интензивните врнежи од град улиците, куќите и се останато буквално побелеа како да наврнало снег, а не град, пишува порталот Meteomax  каде може да прочитате повеќе детали.
 
ФОТО: Meteomax