Македонија
12. March 2016 - 9:44

Страшна сообраќајна несреќа кај Католичка

Сообраќајна несреќа во учествувале автомобил и камион се случи утринава на крстосницата во близина на Католичката црква.

Неофицијално, на полесни повреди се пожалило едно лице, а причинета е значителна материјална штета.

soob-katolicka1

Полицијата врши увид на местото на несреќата, по што ќе бидат познати повеќе детали.

soob-katolicka3