Балкан
1. December 2015 - 18:46

Страшна несреќа: Загина 24-годишно момче

Во тешка сообраќајна несреќа која се случи денеска во Србија, загина 24-годишно момче М.С., а четири лица се повредени.

Пет млади лица, три момчиња и две девојки, се наоѓале во автомобил, а поради неприлагодена брзина, слетале од патот и завршиле во нива.

Сеуште не е утврдено кој управувал со автомобилот, но се претпоставува дека сопственик на возилото бил загинатиот.