Македонија
8. March 2021 - 21:32

Сопругата на претседателот Пендаровски се вакцинираше против Ковид-19

Првата дама, сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска ја прими првата доза од вакцината против Ковид-19.

Оваа информација таа ја објави на Фејсбук.

-Детска и превентивна стоматологија – вакцинирани, напиша Ѓоргиевска на Фејсбук.