Македонија
27. December 2020 - 8:51

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози

Врнежи од снег има на П.Шапка и во Маврово.

Поради појава на магла видливоста е намалена до 50м на патниот правец Тетово- П.Шапка и на планинскиот превој Плетвар.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

За сите подетални информации јавете се на нашиот дежурен телефон 02/ 25 61 502 или посетете ја нашата веб страница www.makedonijapat.com.mk