Македонија
1. September 2016 - 10:57

Сообраќајка во Аеродром - Се судрија автобус и такси

Сообраќајна несреќа во која учествуваа автобус на ЈСП и такси возило се случи утринава на булеварот Јане Сандански во Аеродром.

Во несреќата за среќа нема повредени и причинета е само материјална штета.

Полицијата врши увид на местото на несреќата.