Македонија
9. May 2020 - 8:37

Сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец

Времето ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од еден до девет степени, а дневната температура ќе се движи од 17 до 26 степени

Во Скопје ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе достигне до пет степени, а дневната температура до 25 степени.

Следува период на стабилно време, освен во недела кога ќе има услови за попладневна локална нестабилност со краткотраен дожд. Дневните температури ќе бидат во пораст.