Македонија
17. July 2019 - 20:50

Со пиштол ограбил сендвичара, разбојништво во центарот на Скопје

Ноќеска во 01.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во сендвичара во центарот на градот едно лице извршило разбојништво и одзел пари и веднаш се преземени соодветни мерки, по што е приведен А.А.С.(36), при што кај него бил пронајден и одземен пиштол.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.