Македонија
10. December 2018 - 12:44

Со ловечка пушка му го убил кучето на комшијата

На 08.12.2018 година околу 16 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје А.Б.(33) пријавил дека истиот ден околу 15,30 во с.Трубарево соседот Б.С.(76) со ловечка пушка пукал во неговото куче.

На местото на настанотизлегле полициски службеници, одземена е пушката“Застава М-70“ и два патрона и се работи на целосно расчистување на случајот.