Ракомет
6. August 2019 - 9:43

Скопје домаќин на Мундијалот за ракометари до 19 години

Во македонската престолнина Скопје денес почнува Светското првенство за ракометари до 19 години кое трае до 18 август.

Натпреварите ќе се играат во СЦ „Борис Трајковски“ и СЦ „Јане Сандански“.

Македонија е во Ц-групата заедно со репрезентациите на Данска, Јапонија, Аргентина, Нигерија и Бахреин.

„Црвено-жолтите“ првиот натпревар ќе го имаат вечер со почеток во 20:30 часот против репрезентацијата на Аргентина во СЦ „Борис Трајковски“.