Кошарка
17. August 2017 - 8:37

Скопје домаќин на ЕП за кошаркарки до 16 години

Од денеска до 26 авгус Скопје ќе биде домаќин на Европското првенство за кошаркарки до 16 години.

Младата кадетска репрезентација на Македонија ќе се натпреварува во групата Б, а своите средби ќе ги игра во СЦ „Борис Трајковски“ во терминот од 18:45 часот.

Распоред на натпревари на репрезентацијата на Македонија.

17 август – четврток

Македонија – Украина (18:45 ч)

18 август – петок

Македонија – Словенија (18:45 ч)

19 август – сабота

Македонија – Молдавија (18:45 ч)

21 август – понеделник

Македонија – Ирска (18:45 ч)

22 август – вторник

Македонија – Пелгија (18:45 ч)

 

Натпревари ќе се играат и во малата сала на СЦ „Јане Сандански“.