Македонија
15. February 2020 - 21:19

Скопјанец уценувал малолетна прилепчанка дека ќе објави фотографии доколку не остварат средба

Во Одделението за внатрешни работи Прилеп, вчера во 15 часот, 32-годишна жена од прилепско село пријавила дека нејзината малолетна ќерка била уценувана од лице од Скопје.
 
Според пријавеното, лицето го уценувало девојчето дека ќе објави нејзини фотографии на социјалните мрежи доколку не остварат средба.
 
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.