Македонија
8. јуни 2019 - 13:48

Скопјанец тешко повреден додека возел велисипед, итно пренесен на клиника

Вчера во 21:35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Козле“ се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „Опел астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А. Б. (35) од Скопе и велосипед управуван од Г. Г. (59) од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје и се работи на расчистување на случајот.