Македонија
9. December 2019 - 19:45

Скопјанец прободен со нож и оставен на улица

Вчера во 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека ул.„Втора македонска бригада“ во Скопје, бил пронајден В.Н.(29), кој имал убодна рана. В.Н. бил префрлен во Ургентен центар за укажување на лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.