Македонија
22. July 2020 - 17:10

Скопјанец прегазил пешак со возило, па физички го нападнал

На 21.07.2020 во 10.40 часот во СВР Скопје, Б.П.(68) од Скопје пријавил дека во 10.00 часот на крстосница од улиците 11 Октомври и Филип Втори Македонски бил удрен од возило управувано од Д.С.(56) од Скопје, кој потоа излегол од возилото и физички го нападнал пријавителот.

Се работи на расчистување на случајот.