Македонија
15. January 2021 - 17:52

Скопјанец нападнал обезбедување на казино

Вчера во 18.45 во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.С.(33) од Скопје, затоа што пред казино на бул.„Февруарски поход“ физички нападнал вработен како обезбедување на казиното, информираат од МВР.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.