Македонија
25. јуни 2022 - 17:43

Скопјанец ја истепал својата мајка во семејниот дом

На 25.06.2022 во 01.00 часот на подрачје на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода К.Т.(31) од Скопје, постапувајќи по пријава од 00.30 часот според која на 21.06.2022 околу 19.00 часот во семејниот дом на подрачјето на Центар физички ја нападнал неговата мајка, информираше МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.