Џет-Сет
20. May 2020 - 12:17

Скандал околу новиот хит на Аријана Гранде и Џастин Бибер

Аријана Гранде и Џастин Бибер се соочуваат со неочекувани обвинувања, дека наводно, новата заедничка песна „Stuck with U“ не стигнала на првото на топ-листите на чесен начин, односно нивните моќни менаџерски екипи „го купиле” тој успех.

Раперот Сикснајн (6ix9ine) директно ги обвини Аријана Гранде и Џастин Бибер, дека сами платиле за половина продажби на хитот, со што го зазедоа првото место во САД. Песната на Сикснајн – „GOOBA“ притоа заврши трета.

Аријана Гранде на Твитер одговори на обвинувањата. Според неа, дуетот со Џастин Бибер добро се продал како „сингл“.

– Моите обожаватели ја купија песната. Обожавателите на Џастин ја купија песната. А, тие кои не се задоволни од пласманот, да бидат малку поскромни, напиша поп-пејачката.

Потоа таа појасни дека во класификацијата на главната, Билборд листа, купувањето „синглови“ има поголема тежина од стримувањето на интернет.