Фудбал
30. March 2021 - 10:52

Сити сака да ги купи Халанд, Кејн или Лукаку на лето, нема шанси за трансфер на Меси

Манчестер сити планира да купи напаѓач за време на летниот преоден рок. Клубот има тројца главни кандидати за оваа позиција – Ерлинг Халанд од Борусија Дортмунд, Хари Кејн од Тотенхем и Ромелу Лукаку од Интер, пишува аргентинската новинарка Вероника Брунати.

Наводно, нема шанси ова лето напаѓачот на Барселона, Лионел Меси да се пресели во Манчестер сити.

Напаѓачот Серхио Агуеро, кој вчера одбележа 10 години во Сити, објави дека ќе го напушти клубот на крајот од сезоната.