Македонија
1. March 2021 - 19:22

Синот на Сулејман Реџепи е ранетиот полицаец во кого попладневно беше пукано од возило во движење

Синот на поранешниот прв човек на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи е ранетиот полицаец во кого попладневно беше пукано од возило во движење, неофицијално дознава Пресс24.

Тој во МВР е вработен како инспектор.

Инцидентот се случи околу 16 часот откако од возило во движење било пукано кон синот на поранешниот прв човек на ИВЗ во Ѓорче Петров.

Според официјалните информации кои доаѓаат од полицијата, инспекторот бил ранет во ногата и самиот отишол да побара помош во Градската општа болница „8-ми Септември“.

Околу 16,40 часот пријавено е дека во Скопје,на кружниот тек во населба Ѓорче Петров кај црквата Св.Петар и Павле, лице од возило „Голф“, пукало кон возило "мерцедес", во кое бил полицискиот службеник З. Р.. Според првичните информации З.Р. се здобил со повреди во ногата и се упатил во ГОБ „8-ми Септември" за укажување на помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира МВР.