Балкан
12. March 2018 - 12:05

Силно невреме во БиХ - град со големина на лешник го погоди Мостар

Силно невреме ја погоди Босна и Херцеговина утрово. Според информациите кои ги објавуваат босанските медиуми, град со големина на лешник го погодил Мостар. Засега нема информации за причинети материјални штети. Погледнете видео од невремето во продолжение: