Свет
8. February 2017 - 8:29

Силен земјотрес регистриран во Пакистан

Земјотрес со интензитет од 6,3 по Рихтер беше регистриран близу брегот на Пакистан.

Епицентарот бил на околу 90 км јужно од градот Турбат, на длабочина од 10 км под моркото дно.

Градот Турбат е во провинцијата Белуџистан и има околу 75.000 жители., Засега нема информации за жртви или штети.