Фудбал
13. August 2017 - 19:04

Силекс со победа ја започна новата сезона во ПМФЛ

Скипата на Силекс со триумф ја отвори новата сезона во ПМФЛ откако минимално со 1-0 го совлада новиот член на Првата лига, Скопје 

Победничкиот гол за Силекс го пристигна новото засилување од Бразил, Маркос де Оливеира Жуниор уште во 10.минута од мечот. 

На останатите средби одиграни попладнево Пелистер на гости во Прилеп ја совлада ПОбеда со 2-1, додека на Чаир, дуелот Шкупи - Академија Пандев заврши 1-1. 

Вчера во дербито Шкендија со 2-0 го победи Вардар, а Работнички и Ренова одграа без голови 0-0