Македонија
11. August 2015 - 14:04

Си го убил сопствениот брат со нож - Крвава драма во Тетово

55 годишен тетовчанец со нож го убил својот брат. Како што дознаваме од полициски извори, во семејната куќа најпрво избила расправија по што едниот брат со нож го прободел другиот.

Повредениот веднаш бил префрлен во болница каде им подлегнал на повредите. 

Убиецот сам се пријавил во тетовската полиција