Џет-Сет
28. August 2016 - 14:25

Шок во светот: Новак и Јелена се разведуваат?

Досега се веруваше дека Ноле и Јелена имаат совршен брак. Парот во 2014 година го доби и синот Стефан.

Италијанскиот весник „Газета“ објави сензационална вест дека најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена биле пред развод на бракот.

Весникот шпекулира дека брачните проблеми биле причина што Ноле испадна од Вимблдон, предвреме го заврши настапот на Олимпијадата , а се откажа од учество на мастерсот во Синсинати кој е единствен што му недостасува.