Тенис
31. May 2018 - 11:07

Серена може да игра гола

Серена Вилијамс одлично стартуваше на Ролан Гарос елиминирајќи ја во два сета Кристина Плишкова. 

Сепак повеќе од играта вниманието го привлече костимот со кој Американката се појави на теренот веројатно инспирирана од филмот „Блек Пантер“.
Овој потег на Серена воопшто не и се допадна на Чешката тенисерка која прокоментира:
„Размислував дали е тоа според правилата...таа воопшто не ги почитува правилата и ако тоа не го прави тогаш дозволете и да игра гола...“-изјави разочараната Плишкова.
Вилијамс неодамна роди дете и според нејзината изјава овој костим и помага да се опорави од периодот на бременост.