Македонија
25. December 2017 - 13:26

Села дојде во Собранието, најверојатно на средба со Џафери

Лидерот на Алијаната на Албанците Зијадин Села попладнево дојде во Собранието најверојатно на средба со претседателот на Собранието Талат Џафери.

Села, како што јави МИА, е забележан како пристигнува во Парламентот и се упатува кон канцелариите на Џафери. Од Кабинетот на претседателот на Собранието засега нема информација дали спикерот е на средба со лидерот на Алијансата на Албанците.

Пристигнувањето на лидерот на Алијансата на Албанците се совпаѓа со паузата по гласањето за јавен обвинител за што немаше кворум.