Бизарно но вистинито
30. January 2016 - 19:19

Русин останал без рака откако сакал да погали мечка!

Камера снимила страшен момент кога пијан маж, игнорирајќи ги предупредувањата на своите пријатели, дошол преблизу до кафезот во кој имало мечок, поради што останал без рака.

Нападот на животното е снимен во руската северозападна област Мурманскаја.

Човекот ја ставил раката во кафезот, сакајќи да го допре животното, но мечокот загризал. Мажот очајнички се обидувал да се извлече. Нападот го преживеал, но останал бе цела рака, пишува Дејли мејл.