Свет
2. July 2023 - 8:42

Русија изврши ноќен напад со дронови врз Киев

Русија изврши ноќен напад со беспилотни летала врз Киев по пауза од 12 дена, соопшти украинската војска, посочувајќи дека системите за воздушна одбрана на Украина ги уништиле сите цели, пренесуваат британски медиуми.

-Уште еден непријателски напад против Киев, напиша директорот на градската воена управа на Киев Серхи Попко, во својата објава на Телеграм.

Тој додаде дека во моментов нема информации за евентуални жртви или штети.