Балкан
2. јуни 2020 - 13:57

Романија ја потресе земјотрес од 4,1 степени по Рихтер

Денес околу 13 часот по македонско време, Романија ја погоди умерен земјотрес од 4,1 степен според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот се наоѓа на 135 километри северно од Букурешт, на длабочина од 99 километри на планинско и ненаселено подрачје.

Засега нема потврдени материјални штети, очекуваме подетални информации.