Живот
19. February 2016 - 9:21

Родители монстуми: Оставиле три деца од кое едно бебе во „куќа на стравот“

Родителите кои ги оставиле своите три деца во валкана и напуштена куќа, вистинска „куќа на стравот“ се на суд. Девојче (7), момче (3) и бебе се наоѓаат во заштитен притвор откако полицијата го откри нивниот случај.

Аманда Фули (32) и Марк Дорсон (32) се осудени на 6 месеци затвор и пет години условна казна откако нивните деца се пронајдени во куќа во овие ужасни услови во Лејк Стивенс во вашингтон.

Случајот во полиција го пријавила жена која се посомневала дека во ова семејство децата се запуштени.

-Беа опкружени со измет на животни и ѓубре, без храна и греење, пишува во извештајот на полицијата.

Машкото бебе има само 11 месеци и било во ужасна здравствена состојба и буквално можело да умре во такви услови, велат лекарите.

Инаку во текот на судењето е откриено дека мајката била повторно бремена и дека е на метамфетамини.

Погледнете го видеото: