Ракомет
1. March 2016 - 13:35

РК Металург се засили со Вујовиќ

Ракометниот клуб Металург се засили со  поранешниот член на шампионот Вардар, Стеван Вујовиќ. 

Вујовиќ игра на плејмејкерската позиција и доаѓа од швајцарското првенство од тимот на Амичитија додека претходно играше за Вецлар.