Фудбал
19. July 2017 - 11:20

Ристовски стави печат на победата на Ријека

Екипата на Ријека со убедлива победа од 5-1 на гостувањето во Велс кај ТНС го потврди пласманот во следната рунда од Лигата на шампионите .

Печат на победата на хрватскиот првак стави нашиот интернационалец Стефан Ристовски кој беше стрелец на 4. погодок. Ријека во следната рунда ќе игра против австриски Салцбург. 
https://