Фудбал
23. March 2017 - 16:56

„Рисовите“ пристигнаа во Лихтенштајн

Македонската фудбалска експедиција со чартер лет  пристигна во Цирих  од каде со автобус продолжи кон Вадуц. 

Впечаток е дека атмосферата е  доста оптимистичка, сите посакуваат победа и први квалификациски бодови. 
Вечерва во 18ч е единствениот тренинг на Рајнпарк Арената во Вадуц а потоа следува прес конференција за мечот кој се игра утревечер во 20.45.