Македонија
28. January 2017 - 15:34

Република: Анонимна закана за гранатирање на Владата

Службите на Владата попладнево во Министерството за внатрешни работи пријавиле анонимна закана за гранатирање на Владата, дознава Република од извори во МВР.

По брза интервенција на Единицата за антитероризам на Министерството за внатрешни работи било утврдено дека се работи за лажна дојава, пишува порталот.

Лицето кое анонимно се јавило е идентификувано и е утврдено дека било под дејство на алкохол.