Македонија
5. October 2015 - 13:39

Регулаторна одлучи - Ова се новите цени на горивата

Нема промена на малопродажните цени на нафтените деривати во Македонија. И бензините и дизелот остануваат по стара цена. 
 
Цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 62,50 ден/лит, на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 64,50 ден/лит, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 50,00 ден/лит и цената на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 38,50 ден/лит.