Свет
29. October 2018 - 15:37

Пукање во училиште во Северна Каролина: Еден ученик ранет, друг уапсен, врие од полицијата на терен

Во пукање што утрово се случило во едно училиште во Северна Калфорнија еден ученик е ранет, додек друг е повреден, соопшти полицијата.

Ранетиот ученик брзо е префрлен во болница и неговата состојба засега не е позната.

Пукањето се случило во средното училиште Батлер, во Метјуз. На самото место се наоѓаат голем број полицајци, а се верува дека станува збор за „изолиран инцидент“.