Фудбал
11. March 2018 - 16:41

Прва МФЛ: Три средби без победник

На трите средби што се одиграа попладнево на македонската фудбалска сцена немаше победник.

Во Кратово Силекс и Шкупи одиграа 1-1 додека без голови завршија средбите Скопје-Вардар и Победа - А.Пандев.

Вчера Работнички - Шкендија 0-2 и Ренова - Пелистер 1-0.