Фудбал
13. March 2016 - 10:36

Прва МФЛ: Дерби на Чаир

Прволигашите попладнево го заокружуваат 22. коло. Вардар и Шкендија планираат сигурни победи кај Царев Двор во Охрид и Металург на Маџари. Дербито за 3. место се игра на Чаир каде Шкупи го пречекува Силекс.
 
ПРВА МФЛ 22 КОЛО (14 ч.)
 
Охрид: Младост ЦД – Вардар
 
Маџари: Металург – Шкендија
 
Кочани: Брегалница – Х. Турново
 
Чаир: Шкупи – Силекс
 
ВЧЕРА
 
Работнички – Ренова 0-0
 
ТАБЕЛА: Вардар 52 бода, Шкендија 47, Силекс 33, Работнички 32 (22), Шкупи 31, Ренова 22 (22), Х. Турново 21, Брегалница 20, Младост ЦД 16, Металург 13.