Македонија
16. October 2021 - 16:57

Пронајдено починато лице од Авганистан во село Дрен

На 15.10.2021 околу 08.00 часот во с.Дрен, демиркаписко, бил пронајден починат Ш.У.(24) од Авганистан.

Екипа од Итна медицинска помош констатирала смрт со видливи повреди по телото. Извршен е увид и по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.