Македонија
1. February 2019 - 15:45

Пронајдено оружје и муниција во куќа во Тетово

Претрес во семејна куќа во Тетово, пронајдено оружје.

Како што информираат од МВР, СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.Б.(26) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување,држење и тргување со оружје или распрскувачки материи’’. На 08.11.2018 година во Тетово полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот на улица „Благоја Тоска’’, при што биле понајдени и одземени пиштол „EKOL Volga” и 161 куршум калибар 44.Rem.Magnum.