Македонија
16. May 2020 - 12:50

Пронајдена гробница во близина на Матка

Машки труп кој се уште не е во фаза на распаѓање пронајден во близина на Горна Матка. Предмалку заврши увидот, а телото беше однесен од страна на погребално претпријатие.

Сител дознава дека станува збор за лице на возраст од 25 до 40 години. Со оглед на тоа што телото е најдено затрупано се претпоставува дека смртта настапила насилно, но Судска медицина ќе треба да ја открие точната причина за смртта.
 
Телото било пронајдено вчера околу 19:00 часот, а местото било обезбедено се до 11 часот кога екипите го почнале увидот.
 
-Полициски службеници при вршење обиколка во Горна Матка, во близина на карпите, пронашле човечки труп во фаза на распаѓање. На местото на настанот се врши увид од увидна екипа од СВР Скопје, велат од МВР.
 
Полициските службеници во моментот работат на идентификација на телото.