Македонија
15. January 2021 - 17:49

Пронајден хероин кај 40-годишен кичевчанец

Вчера на ул.„Живко Туфекџиоски“ во Кичево, полициски службеници од Полициска станица Кичево го лишиле од слобода Д.К.(40) од Кичево, затоа што при преглед кај него бил пронајден хероин, соопштуваат од МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава