Џет-Сет
4. July 2016 - 8:39

Прогласен победникот на „Пинк ѕвездички“

Како да е од друга планета, ја отпеа "Зајди, зајди" и сите ги остави во транс, со солзи во очите. На вчерашното супер-финале на "Пинкови Ѕвездички" победата отиде во рацете на неверојатниот талент, Марко Бошњак, кој од самото појавување во шоуто сите ги освои со својот глас.

Втората сезона на Пинкови Ѕвезди го доби вториот победник, додека на второто место заврши неверојатно талентираната Македонка, Мартија Станојковиќ. Нашата Антонија порано го напушти натпреварувањето и покрај изведбите за кои доби пофалба дека се за евровизија или некој престижен светски настан. 

Мартија и Марко се бореа до самиот крај, а борбата беше неизвесна. Мартија како псоледна песна ја изведе "I dont wanna miss a thing" додека Марко „Зајди Зајди". Жирито плачеше, публиката во транс. 

На крајот, гласовите од публиката одлучија дека малиот Марко ќе победи на овогодинешното шоу, а Мартија ќе биде второпласирана.

Иако сакавме да победи Македонка мора да признаеме, Марко е огромен талент и победата е заслужена без разлика во чии раце припадна.