Македонија
2. October 2020 - 10:44

Приведени три лица, од нив двајца малолетни за разбојништво и кражби во Скопје

На 01.10.2020 полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Карпош при СВР Скопје приведоа три лица кои извршиле разбојништво и тешки кражби на територијата на главниот град.

Приведени се А.М. (22) и двајца малолетници, а расчистени и документирани се шест кривични дела: едно разбојништво и пет тешки кражби на дрзок начин. Против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави.