Македонија
12. September 2019 - 11:15

Приведени две лица од Гостивар кај кои била пронајдена прашкаста материја

Денеска во 00.45 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„11-ти Октомври“, ги привеле Т.Т.(25) и Т.С.(25), двајцата од Гостивар, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена прашкаста материја. По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.