Македонија
5. December 2021 - 16:54

Приведен скопјанец бидејќи претепал полицаец на патот Куманово-Крива Паланка

Вчера во 01.30 часот на регионалниот пат Куманово-Крива Паланка од полициски службеници од СВР Куманово бил лишен од слобода Ѓ.Д.(32) од Скопје, поради тоа што физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејства, соопштија од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.