Македонија
25. May 2024 - 11:33

Приведен криминалец баран со потерница

Полициски службеници од Полициското одделение Галате во гостиварски Сенокос, вчера во 20.35 часот го привеле Б.А.(45) од истото село, кој би баран со потерница врз основа на судска наредба за издржување на затворска казна од три години.

Како што соопшти МВР, Б.А. е спроведен во КПУ- Идризово во Скопје.