Македонија
20. April 2024 - 19:16

Приведен 33 годишен скопјанец кои претепал двајца полицајци во полициска станица

Триесет и тригодишен скопјанец е приведен откако физички нападнал двајца полицајци во полициска станица.

Инцидентот се случил вчера на пладне во полициската станица Бит Пазар.

Против насилникот ќе бидат преземени соодветни мерки се вели во соопштението на МВР