10. January 2016 - 9:37

Примера: Зидан тргна со победа

На своето деби на клупата како тренер на Реал Мадрид Зинедин Зидан статуваше со убедлива победа од 5:0, а хет трик постигна Герет Бејл. Тој мрежата на Депортиво ја тресеше во 22, 49 и 63.минута, а од игра беше повлечен во 74.минута. Стрелец на другите два гола беше Карим Бензема.
На другите натпревари одиграни вчера од 19.коло беа постигнати следниве резултати: Барселона – Гранада 4:0, Леванте – Рајо Ваљекано 2:1, Хетафе – Бетис 1:0 и Севиља – Атлетик Билбао 2:0.
Денеска се играат пет натпревари: Виљареал – Хихон, Реал Сосиедад – Валенсија, Еибар – Еспањол, Лас Палмас – Малага и Селта – Атлетико Мадрид.
Табела: Барселона 42 бода, Атлетико Мадрид 41 бод, Реал Мадрид 40, Виљареал 36, Селта 31, Севиља 29, Атлетик Билбао 28, Депортиво 27, Еибар 27,...